F T E R I O T Ė T - NJERĖZ TĖ DIJES

Prof.as. Dr. Zaēe Malo

Home
Njerėz tė dijes
Isa Hizmo
Lazo Kofina i parė
Lame Xhama - Mėsues i Popullit
Xhevdet Kofina - Mėsues i Popullit
Pr. Dr. Ismet Elezi
Pr. Dr. Besim Elezi
Pr. Dr. Muzafer Korkuti
Pr. Dr. Sezai Braho
Pr. Dr. Hamlet Bezhani
Prof. Dr. Jakup Mato
Prof.as. Dr. Zeko Braho
Prof.as. Dr. Fejzi Hizmo
Prof.as. Dr. Mukadez Ruka
Prof.as. Dr. Vehap Bezhani
Prof.as. Dr. Edip Bezhani
Prof.as. Dr. Zaēe Malo
Dr. Kudret Mita
Guro Zeneli - publicist, shkrimtar
Sulejman Mato - shkrimtar
Agim Mato - shkrimtar
Xhemal Mato - telekronist
Nafiz Bezhani - jurist, shkrimtar
Liri Fterra - publiciste
Sheri Mita - artist, regjisor
Ilir Bezhani - artist, regjisor
Fiqret Fterra - publicist
Ejup Mita

malozace.jpg
Prof.As. Dr. Zace Malo

ZAĒE MALO ( 1945 ) : Profesor i Asocuar, Doktor i Shkencave, drejtues i lartė i administratės.

Lindi nė Fterrė. Ka kryer studimet universitare nė Institutin e Lartė Shtetėror tė Bujqėsisė Tiranė, Veterinari. Ka punuar veteriner nė NB Kamėz, pedagog nė Universitetin Bujqėsor, specialist nė Komitetin e Shkencės, Drejtor nė Institutin e Kėrkimeve Veterinare dhe Drejtor nė Drejtorinė Veterinare nė Ministrinė e Bujqėsisė dhe Ushqimit.

            Ka botuar shumė artikuj shkencorė brenda dhe jashtė Shqipėrisė. Ėshtė, gjithashtu, autor dhe bashkautor nė shumė botime shkencore dhe libra universitare. Ėshtė delegat zyrtar i Shqipėrisė nė Organizatėn Botėrore tė Veterinarisė, Paris. 

           

Enter supporting content here

Fteriotėt janė njerėz tė mirė